JAK SCHUDNĄĆ KLASYCZNIE LUB Z KAWĄ, ABY SCHUDNĄĆ EUROPA JOE VALENTUS


1. Nie pomijaj śniadania
Pomijanie śniadania nie pomoże Ci schudnąć. Możesz przegapić niezbędne składniki odżywcze i skończyć na przekąskach w ciągu dnia, ponieważ jesteś głodny.

2. Jedz regularnie
Jedzenie o stałych porach w ciągu dnia pomaga szybciej spalać kalorie. Zmniejsza również pokusę jedzenia pokarmów bogatych w tłuszcze i cukier.

3. Jedz dużo owoców i warzyw
Owoce i warzywa mają niską zawartość kalorii i tłuszczu oraz są bogate w błonnik – 3 niezbędne składniki skutecznego odchudzania. Zawierają też mnóstwo witamin i minerałów.

4. Bądź bardziej aktywny
Bycie aktywnym jest kluczem do utraty wagi i jej utrzymania. Oprócz zapewniania wielu korzyści zdrowotnych, ćwiczenia mogą pomóc spalić nadmiar kalorii, których nie można stracić za pomocą samej diety. Znajdź aktywność, która sprawia Ci przyjemność i która pasuje do Twojej rutyny.

5. Pij dużo wody
Ludzie czasami mylą pragnienie z głodem. Możesz w końcu spożywać dodatkowe kalorie, gdy szklanka wody jest naprawdę tym, czego potrzebujesz.

6. Jedz pokarmy bogate w błonnik
Pokarmy bogate w błonnik pomagają utrzymać uczucie sytości, co jest idealne przy odchudzaniu. Błonnik występuje tylko w pokarmach roślinnych, takich jak owoce i warzywa, owies, pieczywo pełnoziarniste, brązowy ryż i makaron oraz fasola, groch i soczewica.

7. Czytaj etykiety żywności
Wiedza, jak czytać etykiety żywności, może pomóc w wyborze zdrowszych opcji. Skorzystaj z informacji o kaloriach, aby dowiedzieć się, jak dana żywność pasuje do dziennego spożycia kalorii w planie odchudzania.

8. Użyj mniejszego talerza
Używanie mniejszych talerzy pomoże ci jeść mniejsze porcje. Używając mniejszych talerzy i misek, możesz stopniowo przyzwyczaić się do jedzenia mniejszych porcji bez uczucia głodu. Żołądek potrzebuje około 20 minut, aby poinformować mózg, że jest pełny, więc jedz powoli i przestań jeść, zanim poczujesz się pełny.

9. Nie zakazuj jedzenia
Nie wykluczaj żadnych pokarmów ze swojego planu odchudzania, zwłaszcza tych, które kochasz. Zakaz jedzenia sprawi, że będziesz chciał ich bardziej. Nie ma powodu, dla którego nie możesz pozwolić sobie na okazjonalną ucztę, o ile nie przekraczasz dziennego limitu kalorii.

10. Nie przechowuj śmieciowego jedzenia
Aby uniknąć pokusy, nie przechowuj w domu śmieciowego jedzenia - takiego jak czekolada, ciastka, chipsy i słodkie napoje gazowane. Zamiast tego zdecyduj się na zdrowe przekąski, takie jak owoce, niesolone ciastka ryżowe, ciastka owsiane, niesolony lub niesłodzony popcorn oraz soki owocowe.

11. Ogranicz alkohol
Standardowy kieliszek wina może zawierać tyle samo kalorii, co kawałek czekolady. Z biegiem czasu nadmierne picie może łatwo przyczynić się do przybrania na wadze.

12. Zaplanuj swoje posiłki
Spróbuj zaplanować śniadanie, obiad, kolację i przekąski na cały tydzień i upewnij się, że trzymasz się limitu kalorii. Może pomóc Ci stworzyć tygodniową listę zakupów.Europa pl

Z powrotem do sklepu